4 Kibernetinio Saugumo svarbumo priežastys

Kibernetinių atakų sparčiai daugėja. Įmonėms ir privatiems asmenims yra labai svarbu apsaugoti savo internetines svetaines, asmenines paskyras, tinklaraščius, tokius kaip „YouTube“ kanalus ir kita. Toliau pateiksime keturias priežastys, kodėl tai yra svarbu.

1. „Nulaužtos“ svetainės gali atakuoti Jūsų klientus.

Yra tūkstančiai kenkėjiškų programų, kurias kibernetiniai užpuolikai naudoja norėdami įsilaužti į svetaines. Įsilaužę į svetainę, jie naudoja kliento duomenis ir netgi užgrobia visus kompiuterio išteklius. Kibernetiniai užpuolikai naudoja šias svetaines potencialiems klientams ir lankytojams surinkti.

2. Svetainių, į kurias buvo įsilaužta, skaičius sparčiai auga kasdien.

2016 m. atakuotų svetainių skaičius viršijo 50 mln., o 2017 m. duomenų pažeidimų skaičius išaugo dvigubai. 2018 m. buvo pranešta apie įsilaužimą į visiems gerai žinomas svetaines, tokias kaip Facebook, Ticketmaster, Marriott International, British Airways ir daug daugiau. Tokių kibernetinių atakų neišvengė ir Lietuvoje įsikūrusios įmonės kaip CityBee, Draugas.lt ir kitos.

3. Verslo reputacijos praradimas ir pajamų sumažėjimas

Visame pasaulyje yra daugiau nei 1,5 milijonas svetainių. Žmonės pasitiki paieškos varikliu kaip „Google“, „Yahoo“ ar kitais, norėdami rinkti informaciją apie produktus ir paslaugas. Paieškos sistemos optimizavimas (SEO) yra labai svarbus kiekvienam verslui, tai padeda padidinti pelną bei pajamas didinant žmonių lankomumą svetainėse.

Kiekvienas internetinis verslas turi turėti gerai išvystytą ir saugią svetainę. Svetainės, kuriose nėra (HTTPS) t.y. naršymo saugumo protokolo, yra pažymėtos kaip nesaugios ir neleidžia klientams ar lankytojams lankytis Jūsų svetainėse.

„Nulaužta“ svetainė klientams atrodo kaip nepatikima, todėl mažina jų susidomėjimą ir lankomumą. Ko pasekoje yra sugadinama įmonės reputacija. Potencialūs klientai negali gauti prieigos prie svetainės, nusipirkti prekių ar pasinaudoti kitomis paslaugomis.

4. „Nulaužta“ svetainė patenka į juodąjį sąrašą

Paieškos sistema, tokia kaip „Google“, kasdien karantinuoja daugiau nei 10 000 svetainių. Kai svetainės ieškomos arba atidaromos, paieškos rezultatuose pasirodo pranešimas „ši svetainė gali pakenkti jūsų sistemai arba kompiuteriui“. Tai įspėjamasis pranešimas, dėl kurio vartotojai nesilanko svetainėje, o klientai yra dėkingi už įspėjimus, jog „Google“ juos įspėjo apie potencialius pavojus.

Įsidemėkite: Įsilaužus į svetainę, ji įtraukiama į juodąjį sąrašą. Ir kai svetainė patenka į juodąjį sąrašą, ji praranda daugiau nei 95% klientų srauto.

Todėl LABAI svarbu pasirūpinti savo internetine svetaine. Nesvarbu ar tai būtų elektroninė parduotuvė ar paprastas reprezentacinis puslapis. Visada reikia saugumu rūpintis ir teikti jam pirmenybę. Tam esame mes ir Jums visada padėsime būti saugiems!

Dėl paslaugų, susisiekite su mumis.

Scroll to Top