6 Kibernetinio Saugumo patarimai

1. Reguliariai atnaujinkite slaptažodžius

Stipriems slaptažodžiams generuoti naudokite slaptažodžių generavimo įrankius. Maždaug 80 % su įsilaužimu susijusių pažeidimų atsiranda dėl slaptažodžių. Jūsų įmonė gali greitai padidinti savo svetainės saugumą sukurdama stipresnius ir unikalius prisijungimo duomenis, taip pat dažniau atnaujindami juos. Nors slaptažodžius tikrai galite susikurti patys, slaptažodžių generatorius gali supaprastinti procesą, kadangi generatorius sukuria simbolių seką, kuri yra sudėtinga, atsitiktinė ir sunkiai atspėjama.

2. Savo svetainėje naudokite SSL (Secure Sockets Layer) sertifikatą.

SSL sertifikatas padeda apsaugoti jūsų svetainę, nes užtikrina saugų duomenų perdavimą. Pavyzdžiui, jei kas nors pateikia internetinį užsakymą jūsų svetainėje, norima apsaugoti kliento asmeninę informaciją, nesvarbu, ar tai būtų kredito kortelės numeris, adresas ar telefono numeris. Daugeliui internetinių pirkėjų, taip pat verslo pirkėjų ar paprastų lankytojų, SSL sertifikatas yra pasitikėjimo ženklas.

3. Atnaujinkite įskiepius, TVS (t. y. „WordPress“) ir jų temas.

Naudodami TVS, pvz., „WordPress“, gausite prieigą prie įvairių įrankių ir įskiepių, kurie palengvina jūsų gyvenimą. Pavyzdžiui, „Yoast SEO“ yra vienas įskiepių, padedančių įmonėms optimizuoti savo svetaines paieškos sistemoms, o tai gali padėti pritraukti daugiau svetainės lankytojų, nes paieškos rezultatuose užima aukštesnę vietą. Tačiau problema ta, kad daugelis įmonių naudoja pasenusius, nesaugius „WordPress“ papildinius. Todėl nuolatos reikia stebėti savo internetinio puslapio įskiepių, temų ir naudojamų sistemų atnaujinimus, kad būtumėte apsaugoti su naujausia programinę įrangą.

4. Naudokite DDoS (Distributed Denial of Service) mažinimo paslaugą.

Naudodami DDoS apsaugą, jūsų verslas gali apsisaugoti nuo DDoS atakų, dėl kurių įsilaužėlis perkrauna jūsų svetainės pralaidumą t.y. užpildo visą eterį su „zombiais“ kompiuteriais, kad jūsų svetainė būtų neprieinama. Tokios atakos gali įvykti tiek mažiems, tiek gerai žinomiems prekių ženklams, todėl nenuvertinkite DDoS apsaugos poreikio. DDoS apsaugą gali suteikti įrankis kaip „Cloudflare“.

5. Reguliariai (bet kokiu būdu pasikeitus svetainės kodui) tikrinkite, ar nėra XSS spragų.

Į kiekvieną svetainės saugos kontrolinį sąrašą turėtų būti įtrauktas elementas apie jūsų XSS pažeidžiamumų mažinimą. Patikrinti galima naudojant populiariausius pažeidžiamumo skaitytuvus, kuriuos taip pat naudoja žmonės, turintys piktų kėslų.

6. Reguliariai tikrinkite, ar nėra SQLi (SQL injekcijos) atakos galimybių.

Nors SQL injekcijos atakos yra mažiau paplitusios nei kitos saugumo spragos, jos gali padaryti daug žalos perimdamos duomenų bazių serverius ir vogdamos slaptus klientų duomenis – nuo ​​adresų iki kredito kortelių numerių. Tam yra automatiniai įrankiai, skirti patikrinti, ar nėra SQLi atakos galimybės.

Visą tai ir dar daugiau mes darome savo klientams. Konsultuojam Juos ir padedame integruoti visus saugumo protokolus ir žingsius, kad būtų kuo labiau sumažinti rizika būti užpultiems kibernetiniems įsilauželiems.

Dėl paslaugų, susisiekite su mumis.

Scroll to Top